Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Śmierdzi płynem chłodniczym w kabinie :(

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Śmierdzi płynem chłodniczym w kabinie :(

    Spot OCP, 7.10 wtorek 19.30, Skwer Kościuszki

    1. cbool10
    2. mirek_p11
    3.

  • #2
    Śmierdzi płynem chłodniczym w kabinie

    witam wszystkich kolegóLink czasy zaobserwowałem a raczej czuje że po nagrzaniu się silnika do 90 stopni z nawiewów czuc płyn chłodniczy tak jakby gdzieś wyciekał nie jest to bardzo silny intensywny zapach ale jednak wyczuwalny jak się włączy nawiew na twarz. Płynu nie ubywa bo sprawdzałem a więc gdzie tkwi przyczyna ?
    148 KM & 303 NM by MASTER'S TUNING

    Komentarz


    • #3
      Podejrzewam albo uszkodzoną nagrzewnicę albo nieszczelność na króćcach nagrzewnicy. Wyciek może być tak niewielki że ciężko zauważyć ubytek płynu z zbiornika. Może wystarczy docisnąć opaski zaciskowe na króćcach. W niskich temp. guma jest sztywniejsza więc wyciek może występować jak jeszcze płyn się nie zagrzał a zapach będzie wyczuwalny. Miałem coś takiego w koparce ale zasada ta sama. Jak płyn był zimny to się pociło na króćcu a jak się płyn zagrzał wyciek się tracił.

      Komentarz


      • #4
        tomekfigura2, no własnie zastanawia mnie ten brak ubytku płynu podejrzewam właśnie że to może byc przyczyna nieszczelnej nagrzewnicy ale musze to jeszcze dokładnie sprawdzić
        148 KM & 303 NM by MASTER'S TUNING

        Komentarz


        • #5
          Zdecydowanie nieszczelna nagrzewnica,w przeciwnym wypadku objawy byłyby po prostu inne więc sprawdź ją w pierwszej kolejności i koniecznie daj znać na forum.
          www.sklepmartec.pl - sklep motoryzacyjny.

          Komentarz


          • #6
            no teraz to już nie mam żadnych wątpliwości że to nagrzewinica bo szyba jest tłusta jakby ją smalcem wysmarował i ten specyficzny zapach glikolu po świętach podejmuje się sam wymiany oby nie było tylko mrozów. Panowie jaką kupić Valeo, Behr,?? Pomóżcie
            148 KM & 303 NM by MASTER'S TUNING

            Komentarz


            • #7
              Valeo... nie wiem czy nie idzie na pierwszy montaz
              Przemek
              DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
              A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
              80 B3 Limo 1.6 TD SB

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez patryk891
                Panowie jaką kupić Valeo, Behr,??
                Behr szła na pierwszy montaż. Przerabiałem ten temat prawie 2 lata temu. Czeka Cie dwa dni pracy i najlepiej weź kogoś do pomocy. Ogólnie czeka Cie coś takiego
                Załączone pliki

                филип
                Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                Komentarz


                • #9
                  Wymiana nagrzewnicy czy to w Golfie 4 to bylo ostatnio 4 godziny we 2-och. Ale to trzeba wiedziec co i jak rozkrecic, najdluzej schodzi z poskladaniem oraz wykreceniem srubek pod wygluszeniem sciany grodziowej, bo dostep tam jest mocno ograniczony. Sama nagrzewnica na wierzchu jest po 1-1,5 godziny 8)
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    I jeszcze dobra rada na zaoszczędzenie kilku złotych. Zanim zaczniesz rozbierać wszystko jedź do warsztatu gdzie robią klimę i niech odciągnął z układu czynnik. Później pojedziesz z wydrukiem do nich i zapłacisz tylko za to co więcej weszło czynnika a nie za ładowanie całego układu.

                    филип
                    Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                    Komentarz


                    • #11
                      dziekuję koledzy za cenne rady po świętach biorę się za robotę temat uważam za zamkniety poniwaz przyczyna jest pewna bardziej niz na 100% pozdrawiam
                      148 KM & 303 NM by MASTER'S TUNING

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X